"Šarganska osmica" i "Višegradska pruga" (jun 2018)

Zanimljivi filmski materijali vezani za železnice
Tanka vatra
Vozovođa
Poruke: 242
Pridružen: 03 Jan 2016, 19:34
Kontakt:

Re: "Šarganska osmica" i "Višegradska pruga" (jun 2018)

Poruka od Tanka vatra »

Nije ni jedno ni drugo.Bio sam sa ljudima koji su imali i pasoš i ličnu kartu.Neke od onih koji su se odlučili za pasoš,sam pitao zbog čega
su tako postupali,odgovarali su da jednostavno žele imati u svom pasošu i pečat Bosne i Hercegovine.Kada bi putovali vozom,tvrdili su
da jednostavnno žele imati "štemplirano" sećanje na tu vožnju.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: "Šarganska osmica" i "Višegradska pruga" (jun 2018)

Poruka od mali.paja »

Tanka vatra piše:Nije ni jedno ni drugo.Bio sam sa ljudima koji su imali i pasoš i ličnu kartu.Neke od onih koji su se odlučili za pasoš,sam pitao zbog čega su tako postupali,odgovarali su da jednostavno žele imati u svom pasošu i pečat Bosne i Hercegovine.Kada bi putovali vozom,tvrdili su
da jednostavnno žele imati "štemplirano" sećanje na tu vožnju.
Moj prijatelj iz Zagreba inače rodom Zemunac bio je dosta poznat na području bivše Jugoslavije u društvima Narodne tehnike. Bio je osnivač i KŽMZ (Klub željezničkih modelara Zagreb). Osim željezničkim modelarstvom bavio se nautikom, jedriličarstvom, brodo modelarstvom i još ponekim hobijima. Čak je pisao i neke priručnike o tim hobijima. Bio je i sudac na takmičenjima iz tih pojedinih hobija kako u Jugoslaviji tako i vani. Naš kontinent je obišao uzduž i poprijeko. Svaku godinu dok je bio mlađi bi sjeo u auto sa ženom i posijetio po nekoliko zemalja. Nekad je obavezno bilo pečatiranje. I kad je negdje na sjeveru bio, ne sjećam se više da li Finska ili Norveška na granici mu službenik mahne da samo prolazi. A on stane. Tražio je da mu udare pečat jer je htio imati za uspomenu gdje je sve bio. Nije mu želji udovoljio policajac. Kod nas u Hrvatskoj sada dosta ljudi i ne vadi pasoše kad mogu sa osobnom manje više svugdje.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Železnica na filmu i televiziji”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju