Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Zanimljivi filmski materijali vezani za železnice
barac
Ložač
Poruke: 79
Pridružen: 02 Apr 2012, 09:12
Kontakt:

Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od barac »

Ove zime muzejsko-turistički voz "Nostalgija" saobraćao je od 23. decembra 2023. do 21. januara 2024. godine samo između Mokre Gore i Jatara i nazad. Polučasovna vožnja od Jatara do Mokre Gore, organizovana 19. januara 2024. godine, sažeta je u desetak minuta ovog video-zapisa...

https://www.youtube.com/watch?v=Hrlp10Vuo_Y

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1864
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od mali.paja »

Kakvo je grijanje u vagonima? Ili možda preciznije čime griju jer koliko vidim lokomotiva nema crijeva za parno grijanje?

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1864
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od mali.paja »

Film sam još 1 pogledao. Da nema možda električno grijanje?

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od cvijic »

Ti vagoni kad ih vuce dizellok. griju se Vebastom kao npr. bivsi JZ Sinobusi 812 ili Autobusi.Sve je to sredjeno to Kusturica drzi pod kontrolom.

barac
Ložač
Poruke: 79
Pridružen: 02 Apr 2012, 09:12
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od barac »

Iskreno, ne znam koji je sistem grijanja, ali je u vagonima prijatno - nije hladno, što je najvažnije

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od cvijic »

barac piše: 23 Jan 2024, 17:45 Iskreno, ne znam koji je sistem grijanja, ali je u vagonima prijatno - nije hladno, što je najvažnije
Jesam napisao ispred da ima Vebasto grijanje,ako znas sta je to.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1864
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od mali.paja »

cvijic piše: 23 Jan 2024, 04:15 Ti vagoni kad ih vuce dizellok. griju se Vebastom kao npr. bivsi JZ Sinobusi 812 ili Autobusi.Sve je to sredjeno to Kusturica drzi pod kontrolom.
Od kud sad i Kusturicu nađe? Kusturica nema baš nikakve veze sa ovom obnovljenom prugom osim što je tamo snimao film.

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od cvijic »

U kom svjetu ti zivis zadnjih 30 godina.U vrijeme SRJ i ZTP-a Beograd i vladavine Socijalista Kusturica je stvorio ideju obnove pruge do Visegrada,U visegradu grad sagradio ANDRICEVGRAD,na Mokroj Gori DRVRNGRAD, Kusturica je svjetski genije neprosi pare po Brisel kao Plenkovic i Vucic imao i ima para da radi sta mu padne napamet.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1864
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od mali.paja »

cvijic piše: 29 Jan 2024, 08:29 U kom svjetu ti zivis zadnjih 30 godina.U vrijeme SRJ i ZTP-a Beograd i vladavine Socijalista Kusturica je stvorio ideju obnove pruge do Visegrada,U visegradu grad sagradio ANDRICEVGRAD,na Mokroj Gori DRVRNGRAD, Kusturica je svjetski genije neprosi pare po Brisel kao Plenkovic i Vucic imao i ima para da radi sta mu padne napamet.
Ma molim te prestani pisati o nečeme što ne znaš. Kakv kusturica i pruga? Da li si kad bio u Mokroj Gori? Da li znaš što lokalci kažu o njemu? On je od Države Srbije dobio da naplaćuje nekakvu ekološku rentu i niti jedan automobil ne može kroz Mokru Goru proći a da on ne uzme novce. Andrić gad! Tko mu je sve dubioze i manjkove koje je napravio sanirao? Republika Srpska. Tko ga je najurio u istočnoj Hercegovini kada je htio kamen sa kolodvora sa ukinute pruge Čapljina-Hum-Bileća uzimati i voziti u Višegrad? Lokalno stanovništvo nije dozvolilo. Glavni idejni tvorac obnove i puštanja ponovno u rad ove pruge je bio jedan od direktora koji je rodom iz M.Gore. Napravio je i nešto slično kao etno selo malo dalje od kolodvora M.Gora. Čak je jedno vrijeme bila i aktivna dekoviljska pruga od 600mm dugačka par kilometara. Tamo je vuču obavljala parna lokomotiva napravljena u tvornici ĐĐ. Da li si bio tamo? Ja sam 2 puta vodio BUS iz Zagreba tamo. Prije nego sam ja bio 2 Xvođa puta bio sam prvi put ja vođen. Ukupno sam bio 3 puta tamo. Ako te zanima čak sam 2018. godine kada je prestala voziti lokomotiva 83-052 poklonio kopiju starog grafikona uskotračne pruge od Čukarice do Sarajeva prometnici iz Užica koja je tada dežurala. Trebao sam i prošle godine ići tamo sa BUS-om jednog od privatnih operatera iz Hrvatske. Nisam išao jer nisam imao novce jer sam prije toga bio u Švicarskoj. Moj dobar frend koji radi na Železnicama Srbije je Kusturici za potrebe filma napravio jednu željezničku maketu. Čak je u filmu Život je lep glumio jednu sporednu ulogu. Dosta ga forumaša sa ovog foruma pozna. On sam nije član foruma. Organizirao je izložbe sa uskotračnom tematikom u Crnoj Gori, Dubrovniku, Trebinju, Ljubljani, prezentaciju knjige u Zagrebu itd. TV C.Gore je dokumentarac onjemu radila itd. HŽ mu je bio čak dao kartu P 1. O svim tim uskotračnim stvarima je pisano kako na ovom forumu tako i na forumu u Hrvatskoj.

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Zimska sezona 2023/2024. na "Šarganskoj osmici"

Poruka od cvijic »

Ja neznam,a ti znas,a meni su nudili da predjem u novoizgradjenu stanicu na Barskoj pruzi u vrijeme obnove Sargana.St. Branesic .Da tu stanujem i radim,napravljena je nova stanicna zgrada i stan na spratu,i bio sam tamo da vidim sve to, kao i na Sarganu jer me zanimalo.Nisam prihvatio jer sam imao druge planove.Tvoj kolega iz skole za prometnike u Zagrebu Nikola Gvozdic je tad radio u Vreocima i on je prihvatio da ode,otisao radio kao prometnik i stanovao tamo sve do penzije.U medjuvremenu Nikolin sin je zavrsio za prometnika isto tamo,ubrzo zavrsio i visu i otisao u Uzice za kontrolora,a Nikola napravio kucu na Zlatiboru i tamo zivi.Nikolin sin je i danas kontrolor u Uzicu i kontrolise i rad na Sarganskoj osmici,i odredjuje i osoblje za rad.Cesto se cujemo viberom tako da znam sve probleme i desavanja.Ja sam tamo bio svojim autom zadnji put 2019.Jel znas ti da je u to vrijeme Direktor ZTP-a bio Minic,bas me zanima koji je to tvoj Direktor pa i danas radi.A to sto pises o Kusturici to pises iz nekih drugih razloga.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Železnica na filmu i televiziji”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 23 gosta