Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma-Knin

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma

Poruka od ivanjz »

Kompozicija u Drvaru sa jednom lokomotivom napred i jednom pozadi verovatno zbog Oštrice, koja je bila blizu Drvara.

[url]http://www,google.com[/url]
Prilozi
Drvar.jpg
Drvar.jpg (168.45 KiB) Pregledano 4679 puta

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma

Poruka od ivanjz »

Lokomotiva Unrra 1 u stanici u Drvaru 1968. godine.

http://www.google.com
Prilozi
Unra-1-Drvar-1968.jpg
Unra-1-Drvar-1968.jpg (175.24 KiB) Pregledano 4677 puta

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma

Poruka od PECELJ »

Železnička stanica Srnetica :
Srnetica5 JNA SFRJ.jpg
Srnetica5 JNA SFRJ.jpg (127.86 KiB) Pregledano 4660 puta
Izvor . sajt boraca SFRJ

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma-Knin

Poruka od PECELJ »

Detalj iz žel.stanice Srnetica. Lokomotiva UNRA 17. Snimak iz 60-tih godina.
Srnetica UNRRA17  60godina.jpg
Srnetica UNRRA17 60godina.jpg (187.74 KiB) Pregledano 4625 puta
Izvor : sajt grmac

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma-Knin

Poruka od PECELJ »

Red vožnje iz 1969.godine :
redvoznje_69 bos.sajt.gif
redvoznje_69 bos.sajt.gif (126.41 KiB) Pregledano 4607 puta
Izvor : bosanski sajt

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma-Knin

Poruka od PECELJ »

Muzejska postavka partizanskog voza sa lokomotivom "Proleterka" u Oštrelju :

Slika

lozacev sin
Ložač
Poruke: 135
Pridružen: 22 Avg 2013, 23:58
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma-Knin

Poruka od lozacev sin »

Може ли неко да ми каже када ли је ово сликано на Оштрељу да ли из првих дана или је сада у задње време радито на обнови. Ја сам разгледао ову локомотиву први пут 2002 год и после сам био 2007 и никако није била ова настрешница.Локомотива је била почета резати са бренерима али није пуно однешено жељеза.И још што сам приметио на вагонима је све писало у оригиналу нпр кад је прегледан кад је следећи преглед па дом станица па носивост итд и кад сам поново долазио 2007 а оно све префарбано а то ми никако није уреду и тај ко је фарбао уопште није имао прави осећај за вредност тих података.На једном вагону је писало да је ремонтован 1979 а следећи ће бити 1981 што ми то некако дође јако касно јер мислим да је та пруга укунута око 1976.Нека неко ко зна наведе датум гашења те пруге

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma-Knin

Poruka od PECELJ »

lozacev sin piše:Може ли неко да ми каже када ли је ово сликано на Оштрељу да ли из првих дана или је сада у задње време радито на обнови. Ја сам разгледао ову локомотиву први пут 2002 год и после сам био 2007 и никако није била ова настрешница.Локомотива је била почета резати са бренерима али није пуно однешено жељеза.И још што сам приметио на вагонима је све писало у оригиналу нпр кад је прегледан кад је следећи преглед па дом станица па носивост итд и кад сам поново долазио 2007 а оно све префарбано а то ми никако није уреду и тај ко је фарбао уопште није имао прави осећај за вредност тих података.На једном вагону је писало да је ремонтован 1979 а следећи ће бити 1981 што ми то некако дође јако касно јер мислим да је та пруга укунута око 1976.Нека неко ко зна наведе датум гашења те пруге
Pretpostavljam da je ovo na Oštrelju slikano prvih dana postavke, jer sve izgleda dosta dobro i lepo rekonstruisano.
Kada je napravljena muzejska postavka, to neznam. Možda i pre ukidanja pruge.
Inače ono što sam ja pročitao, pruga Prijedor-Drvar je ukinuta 01.06.1975.godine. Da li je posle još bilo teretnog saobraćaja, to ostaje da se vidi.

Na mojoj postavci piše da je lokomotiva "Proleterka" a g.mali.paja na početku teme govori o "Partizanki" ?

Mislim da je i ovaj teretni vagon deo pomenute postavke :

Slika

lozacev sin
Ložač
Poruke: 135
Pridružen: 22 Avg 2013, 23:58
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma-Knin

Poruka od lozacev sin »

PECELJ piše:
lozacev sin piše:Може ли неко да ми каже када ли је ово сликано на Оштрељу да ли из првих дана или је сада у задње време радито на обнови. Ја сам разгледао ову локомотиву први пут 2002 год и после сам био 2007 и никако није била ова настрешница.Локомотива је била почета резати са бренерима али није пуно однешено жељеза.И још што сам приметио на вагонима је све писало у оригиналу нпр кад је прегледан кад је следећи преглед па дом станица па носивост итд и кад сам поново долазио 2007 а оно све префарбано а то ми никако није уреду и тај ко је фарбао уопште није имао прави осећај за вредност тих података.На једном вагону је писало да је ремонтован 1979 а следећи ће бити 1981 што ми то некако дође јако касно јер мислим да је та пруга укунута око 1976.Нека неко ко зна наведе датум гашења те пруге
Pretpostavljam da je ovo na Oštrelju slikano prvih dana postavke, jer sve izgleda dosta dobro i lepo rekonstruisano.
Kada je napravljena muzejska postavka, to neznam. Možda i pre ukidanja pruge.
Inače ono što sam ja pročitao, pruga Prijedor-Drvar je ukinuta 01.06.1975.godine. Da li je posle još bilo teretnog saobraćaja, to ostaje da se vidi.

Na mojoj postavci piše da je lokomotiva "Proleterka" a g.mali.paja na početku teme govori o "Partizanki" ?

Mislim da je i ovaj teretni vagon deo pomenute postavke :

Slika
Локпмотива је ПРОЛЕТЕРКА а не ПАРТИЗАНКА овај теретни вагон је био кад сам долазио 2007. Локомотива је 1904 годиште има плочица.Да ли неко зна какво је стање данас са овим возом јер је то у брду у шумама а нема у близини насељеног света(имају напуштене куће). Плашим се да ће то жељезокрадице уништити.И да још једном поновим а одлично се сећам 2002 на вагону је писало да је прегледан 1979 дакле негде је возио и тада и можда још годину две

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Prijedor-Srnetica-Drvar-Lička Kaldrma-Knin

Poruka od mali.paja »

Ja sam krivo napisao. Lokomotiva je PROLETERKA.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Bing [Bot] i 9 gostiju