Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Lokomotive, motorni vozovi, vagoni...

Urednik: ivanjz

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od PECELJ »

Tehničke karakteristike lokomotiva i tendera uzanog koloseka iz 1967.godine :
Teh.pod.lok 1967.jpg
Teh.pod.lok 1967.jpg (101.38 KiB) Pregledano 3111 puta
Teh.pod.lok. i tend. 1967.jpg
Teh.pod.lok. i tend. 1967.jpg (115.83 KiB) Pregledano 3111 puta

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od PECELJ »

Podatak o stanju lokomotiva sa danom 31.12.1959.godine. Podaci su za lokomotive pod upravom JŽ-a.

Kol. 760mm.
Parne lokoomotive - 454 kom.
parne manevarke - 44 kom.
motorne garniture - 5 kom.

Kol. 750mm.
parne lokomotive -5 kom.

Kol. 1000mm.
parne lok.- 17 kom.
parne man. - 2 kom.

Kol. 600mm.
parne lok. - 65 kom.

nedimp
Kondukter
Poruke: 53
Pridružen: 31 Mar 2012, 07:55
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od nedimp »

Mislim da ne bi trebalo kopirati materijale sa zeljeznice.net. Nema smisla. Forum gubi na orginalnosti i postaje sve dosadniji.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od PECELJ »

nedimp piše:Mislim da ne bi trebalo kopirati materijale sa zeljeznice.net. Nema smisla. Forum gubi na orginalnosti i postaje sve dosadniji.
Poštovani g.nedimp, zvanične knjige Jugoslovenskih železnica ne mogu biti ničije autorsko pravo.
Ako i nešto postavim sa zeleznice.net uvek navedem "Izvor", što drugi uglavnom ne čine.
Pogledao sam na brzinu Vaših 45 postova.Pre bi se reklo da Vi to povremeno činite bez navođenja porekla materijala. :D

Srdačan pozdrav...!

zokivoz
Šef stanice
Poruke: 422
Pridružen: 29 Maj 2012, 10:18
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od zokivoz »

Nije suština da se forum svakodnevno zatrpava materijalom najčešće već viđenim, nego kvalitetnim materijalom.

Nedimp je jedan od retkih koji se javljao isključivo sa postovima vezanim za Istočnu prugu i verovatno je pored DragnaFo jedan od forumaša koji je poznaje. Malo je takvih. Nedime samo napred.

Korisnikov grb
miladinb
Ložač
Poruke: 94
Pridružen: 31 Mar 2012, 07:52
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od miladinb »

Normalno bi bilo da forum ima jedan, dva eventualno tri posta dnevno, a ne da se ovako bombarduje, najčešće sa već viđenim.
Ovo otežava uveliko njegovo praćenje, a što smanjuje mjegovu popularnost. Ni PZ se nemože pohvaliti ovolikim brojem dnevnih postova.

Ova se odnosi pre svega na PECELJA i delomični ivanajz. Mislio sam da je PECELJU cilj da dobije čin direkora železnica, no sada vidim da nije.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od PECELJ »

Draga moja gospodo,

u potpunosti ja vas razumem. Dobro je da ste se javili i na taj način mi omogućili da neke stvari skontam.
Bez obzira na sve, ne bi trebalo da bude ljutnje ni sa bilo koje strane, jer u ovo vreme demokratije svako ima pravo da iznese svoje mišljenje i stavove.

Znači vi meni predlažete da malo usporim. Nema problema. Što bi se reklo, da ubacim u prvu brzinu, pa šta bude. Ako motor proključa vi ćete biti krivi. :D :lol: :roll:

Ostajte mi pozdravljeni...!!!

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od ivanjz »

Što se mene tiče nije problem da ubacim u prvu brzinu kako reče g. PECELJ.

alend
Vozovođa
Poruke: 239
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:00
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od alend »

Zašto uskraćivati ivanujz i pecelju postiranje. Ljudi imaju veliki materijal železničke tematitke i odlično je da ga postave. Pa svaki forum je bolji koji ima više priloga. Moja podrška obojici.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Teh.podaci o lokomotivama i tenderima na uz. koloseku

Poruka od mali.paja »

UH! ja bih onda morao, ne malo nego i oohhhoohhooo.... usporiti. Na "željeznicama.net" imam 4490 postova. Slika sam postavio po mojoj procijeni nekoliko stotina možda i preko tisuću. Sada imam slika koje nisu nigdje objavljene nekoliko stotina. U toj masi može se dogoditi da se pojavi i neka dupla slika ili tekst. Zašto nekoga smeta što se neke slike ili tekstovi uzimaju i citiraju sa drugih foruma? Pa najljepše slike sa naših prostora se pojavljuju na njemačim forumima. Isto tako po meni bi trebali ostati i neki tekstovi koji nisu baš željeznički ali nije loše da se mlađi ljudi educiraju. Malo ću navesti neke stvari. Jedan naš forumaš iz Hrvatske je bio u Beogradu i sa jednim forumašem iz Beograda su obilazili grad. I tako u tekstu se pojavi slika i neki sportski centar Milan Muškatirović. Postavim pitanje da li znaju tko je to bio? Ne znaju. Pa zašto da ih mi stariji ne podučimo nekim stvarima iz povijesti. Milan Muškatirović je bio negdje sredinom šezdesetih najbolji vatrepolski golman u svijetu. Matični klub mu je bio Partizan iz Beograda. Par puta su bili prvaci Europe. Ta prvenstva su osvajali u Zagrbu jer Beograd tada nije imao bazene. Pokale za prvaka su dodjeljivale novine Sport iz Beograda. Isti taj M.M. je bio i predsjednik Europske vatrepolo organizacije. Kako se bio nešto zavadio sa svojim bivšim klubom prepisku sa njima je obavljao na engleskom. Još imam nekih stvari sa željeznicom i Đorđem Marjanovićem. I zašto da to ne napišem? Ja se javljam najviše na "željeznice.net" i ovdje. Još sam malo na jednom modelarskom forumu i malo na BiH. A što da pišem? Pa naravno da će se naći istih slika i tekstova na svim tim forumima. Po nekim sudionicima rasprave ja bih onda trebao prestati pisati da se ne bi ponavljali tekstovi ili slike? Mene to ne muči. Muči me jedna druga stvar? Moje slike i tekstovi (ne samo moje) se lijepo skinu malo prerade i izdađe knjiga od XY autora. Za sada toliko. Oprostite za malo duži tekst koji nije baš strogo željeznički i nije iz ove teme?

Pošalji Odgovor

Povratak na “Vučna i vozna sredstva sa nekadašnjeg uskog koloseka”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Ahrefs [Bot] i 10 gostiju