Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Lokomotive, motorni vozovi, vagoni ...
Pošalji Odgovor
mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Poruka od mali.paja »

Ovdje ću postaviti nešto slika koje su u mojoj arhivi. Biti će više raznih serija lokomotiva. Nemam puno tih slika pa da ne započinjemo za svaku posebnu temu. Ukoliko netko ima svojih slika neka slobodno stavi. Neka prva bude lokomotiva SAMANTA serije JŽ 462/HŽ 1161. Bile su samo 2 te lokomotive. TŽV Gredelj je iste napravio preradom istosmjernih lokomotiva serije JŽ 362. To su bile dosta jake lokomotive sa dosta problema. Obje su izrezane. Samo su vozile po Hrvatskoj ako ne računamo što su bile na testiranju na BRADINSKOJ rampi na pruzi Ploče-Sarajevo. U početku su imale škaraste pantografe. Nastale su negdje osamdesetih godina. Imale su problem sa osovinskim pritiskom. Nisu prelazile pritisak po osovini nego su imali različit pritisak po osovini na svakoj strani. Prva slika je iz Željezničara.

Slika

Moravice kolovoz (august) 1991.

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Poruka od mali.paja »

Sljedeća lokomotiva je Mađarska MAV V43. Lokomotive te serije vozilo je osoblje domicila Koprivnica. Vozile su iz Mađarske u Dobovu i po Hrvatskoj. Ovdje su na slici na vlaku 241 iz Italije za Mađarsku na ZGK u rujnu (septembru) '95.

Slika

Slika

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Poruka od mali.paja »

Lokve rujan (septembar)'95. Lokomotiva 1081-037.

Slika

Ove lokomotive su bile dosta kratko u Hrvatskoj, od '95 do '97. To su lokomotive na istosmjernu struju 3000 V. Bile su samo 3 takve lokomotive. To su lokomotive iznajmljene u Poljskoj, serija PKP ET41. Lokomotiva je sa 8 osovina. U stvari jedna je lokomotiva praktički bila sastavljena od 2 lokomotive. Dobile su pored Poljskih oznaka HŽ seriju. Individualni brojevi su ostali isti kao i PKP oznake.
To je sve. Ukoliko nekoga zanima nešto više slobodno pitajte. Ono što znadnem odgovorit ću.

Korisnikov grb
cira-1
Ministar železnica
Poruke: 2464
Pridružen: 30 Mar 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Poruka od cira-1 »

Poseban deo priče su dve lokomotive koje su prepravljene na 25kV AC. Radilo se o JŽ 362-106 i JŽ 362-003/HŽ 1061 003. Prva je bila crvena.
Sa foruma thomcro
Prilozi
01.jpg
01.jpg (248.41 KiB) Pregledano 3273 puta
Poslednje učitavanje od cira-1 dana 22 Feb 2014, 11:11, učitano 1 put ukupno.

Korisnikov grb
cira-1
Ministar železnica
Poruke: 2464
Pridružen: 30 Mar 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Poruka od cira-1 »

Nažalost, nakon godinu i po rada obe su neslavno završile svoj vek, kao što je i mali paja napisao. Navodno su bile preteške i da su prilično trošile i svoje točkove (bandaže) ali i same šine.

a druga plava. Sa foruma thomcro
Prilozi
02.jpg
02.jpg (235.49 KiB) Pregledano 3272 puta

Korisnikov grb
cira-1
Ministar železnica
Poruke: 2464
Pridružen: 30 Mar 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Poruka od cira-1 »

mali pajo, dali možeš da nam kažeš koje su to tri lokomotive, jednu si dao, i ako imaš i njihove fotografije.
Mene to zanima a pretpostavljam da još nekog zanima.

Unapred hvala

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Poruka od mali.paja »

cira-1 piše:mali pajo, dali možeš da nam kažeš koje su to tri lokomotive, jednu si dao, i ako imaš i njihove fotografije.
Mene to zanima a pretpostavljam da još nekog zanima.

Unapred hvala
Ja imam samo 1 sliku. Prije sam napisao da sam od jednog pokojnog prijatelja nasljedio puno materijala. Ima puno uskotračnog prema Foči i Dubrovniku. Negativ filmove još nisam ni otvorio. Ukoliko što još pronađem postavit ću. Trebao bih dobiti papire sa primopredaje u Poljskoj pa ću staviti i brojeve. Molim te ukoliko zaboravim malo me nekad podsjeti.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive koje su vozile samo u Hrvatskoj

Poruka od mali.paja »

Slika

Slika je sa džepnog kalendara ŽTP-a Zagreb RO Remont i proizvodnja željezničkih vozola "Janko Gredelj", Zagreb iz 1989.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Vozna sredstva današnje železnice”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju