Prepoznavanje fotografija

Stare razglednice, fotografije, stanice, dokumenta...

Urednik: alend

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od mali.paja »

U pitanju je Austrija i zupčana pruga na kojoj sam bio kad već nije bilo zupčanice. O ovoj pruzi smo pisali 2 putopisa na željeznice.net. Moram potražiti to pa ću sa konkretnijim podacima izaći i postaviti link na te putopise.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od mali.paja »

U pitanju je željeznica poznata po nazivu Erzbergbahn. O sveme tome da ne prepisujem stavljam 2 linka sa posjeta toj pruzi koja je sada samo turistička a nekad je išao i redoviti promet.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... topic=9050

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... pnja-2010/

železocestnik
Direktor železnice
Poruke: 1353
Pridružen: 03 Jul 2016, 12:07
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od železocestnik »

PECELJ, pozdravljen,

za ove, koji preprodavaju fotografije obično imaju loše znanje geografije. Njima je važno samo to, da prodaju fotografije.
Veća mogučnost postoji, da se nađe odgovor, ako bi stavio i link fotografije. Tada se može možda ustanoviti odakle je, ako ima više sličnih fotografija.

Ovaj put imali smo sreće, pošto je mali.paja svetski čovek i posećuje željeznice širom sveta ;)

Slika

Ja mislim, da bi slična fotografija morala biti i u ovoj knjizi:

Slika

ili u ovoj reviji iz 1965. godine...

Slika

...ili ovoj:

Slika

pozdrav
Darko

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od PECELJ »

Hvala mali.paja na izuzetnim putopisima. Bispod slike je toaš sam uživao :)

Hvala Darko na ovim dodacima. Ja obično stavim izvor podataka a za onaj link , koji je uglavnom poznat, nevedem sve šta tamo piše- ispod slike se vidi. A piše obično malo, samo osnovni podaci. Dosta i greše. :)
U ovom slučaju to je : https://www.ebay.com/?ef_id=CjwKCAjw1dz ... vD_BwE:G:s
Onda ukucate : jz railway i dobijate obično slike parnih lokomotiva, žel.stanica i prizora sa trase. Sadržaji linka se obično menjaju na nekih nedelju dana.

Jedno pitanje : da li je još negde u Evropi, izuzimajuća Švajcarsku, bilo zupčanica sa normalnim kolosekom ?

Pozdrav obojici !!!

železocestnik
Direktor železnice
Poruke: 1353
Pridružen: 03 Jul 2016, 12:07
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od železocestnik »

PECELJ, pozdravljen,

da, sve mi je jasno, ali ti imaš mogučnost povečavanja napisa, detajla, drugi nemamo :?
Zbog toga je potreban ispod fotografije, za koju se nezna, odakle je, link odakle je skinuta.

pozdrav
Darko

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od mali.paja »

PECELJ piše: Jedno pitanje : da li je još negde u Evropi, izuzimajuća Švajcarsku, bilo zupčanica sa normalnim kolosekom ?
Pozdrav obojici !!!
Ne bih bas mogao za cijelu Europu znati ali pretpostavljam da je bilo u Njemačkoj i ne bih znao prugu ili pruge. To je moja pretpostavka? Kako se bavim i željezničkim modelarstvom u katalozima modelarske firme FLEISCHMANN pronašao sam u ponudi parne i elektro lokomotive zupčanice. Sumnjam da su tek tako iz hira to radili? Uglavnom im stvarna željeznica je poticaj?
Ono što sigurno znam da je u bivšoj Čehoslovačkoj a danas je to Češka bila zupčasta pruga. O tome uskoro ću nešto napisati i 1 link postaviti.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od PECELJ »

Darko , nisam baš najbolje razumeo ali dobro.
U konkretnom slučaju ispod slike piše "s-l1600 Pair loco's full steam on train c1965.jpg"
Ova napred odrednica "s-l1600" znači da je skinuta sa ebay-a čiji sam link dao. Mislio sam da ste svi to primetili pa nisam navodio ono "Izvor : ebay"

Sličana je situacija i sa linkom : http://www.ebaystores.com/Trotskee-Travel Tu se kuca : yugoslavia

Koliko sam primetio ti Darko ne koristiš mogućnosti ovog foruma za postavljanje slika : Kod objave na vrhu napišeš potreban tekst. Za sliku : Prilozi>>> Pregled (odabereš sliku)>>> Dodaj datoteku. Onda ideš na "Pregled" da vidiš objavu i na kraju "Prihvati". Može se postaviti najviiše 3 slike (do 256Kb), U tom slučaju ispod slike će pisati njen naziv. Ovim sistemom dosad se nisu gubile slike sa foruma.

Pozdrav !!!

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od PECELJ »

Prijatelj Aca mi je poslao ovu fotografiju drumsko-železničkog mosta. Nisam siguran da li je uzani ili normalni kolosek ?
Možda će neko prepoznati lokaciju ?
Prilozi
56237534_377049882885793_5391683406872444928_n.png
56237534_377049882885793_5391683406872444928_n.png (251.04 KiB) Pregledano 2705 puta

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od PECELJ »

Zahvaljujući mom prijatelju Shuci, izgleda da je u pitanju Pančevački most preko Dunava u Beogradu koji je, posle rušenja u WW II, sagradila Crvena armija 1946.godine. Kao što se vidi most je imao traku za drum i traku za prugu. Na krajevima mosta su bile rampe, kad bi voz prolazio nije bilo drumskog saobraćaja. Ovo rešenje je trajalo negde do kraja 50-tih godina.
Na našoj gornjoj slici je pogled prema beogradskoj strani mosta.

Izgled mosta 1946.godine :
1946_LBW_00399_33-670x439.jpg
1946_LBW_00399_33-670x439.jpg (102.04 KiB) Pregledano 2686 puta
I jedan lep film o istorijatu Pančevačkog mosta :

https://www.youtube.com/watch?v=YPWvmIJsFPQ

Korisnikov grb
cira-1
Ministar železnica
Poruke: 2464
Pridružen: 30 Mar 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Prepoznavanje fotografija

Poruka od cira-1 »

Dve fotografije Samoborčeka na nepoznatoj lokaciji.

Možda će neko prepoznati lokaciju ?
02.jpg
02.jpg (104.62 KiB) Pregledano 2658 puta
Prilozi
01.jpg
01.jpg (90.8 KiB) Pregledano 2658 puta

Pošalji Odgovor

Povratak na “Razglednice, fotografije sa motivima železnica, železničke stanice”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Ahrefs [Bot] i 16 gostiju