Hrvatska

Stanje danas, reportaže,stare fotografije, problemi..
mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1862
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od mali.paja »

Posijetitelji se okupljaju. U 16.00 sati razgled muzeja je uz stručno vodstvo koje traje oko četrdesetak minuta. Ova desno plava lokomotivica je od GŽZ-a, sa nekadašnje uzane pruge Zagreb-Samobor. Lokomotiva u orginalu nije nikad bila plava.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Prema izjavi zaposlenica ŽM posijet je bio solidan. Osim domaćih bilo je posjetitelja i iz inozemstva. Bila je neka obitelj iz Čilea, Austrijanaca, Nijemamaca...

Ja sam prije odlaska uslikao jedan par iz Kine? Japana? Koreje?

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1862
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od mali.paja »

Lička Kaldrma 15.08.1975. Kolodvor se nalazi u Hrvatskoj a bio je pod upravom ŽTP-a Sarajevo. Prometnik je zaboravio postaviti ulaz od strane Knina. Tek kada je Francuz počeo svirati onda je brže bolje to napravio. Vidite kako je veliki uspon.

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1862
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od mali.paja »

Ode Bosna express za Sarajevo iz Zagreba. Vlak je polazio oko 15 sati.

Slika

Slika

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

poslovni vlak broj 141

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

mali.paja piše:Lička Kaldrma 15.08.1975. Kolodvor se nalazi u Hrvatskoj a bio je pod upravom ŽTP-a Sarajevo. Prometnik je zaboravio postaviti ulaz od strane Knina. Tek kada je Francuz počeo svirati onda je brže bolje to napravio. Vidite kako je veliki uspon.

Slika
Kad smo vec u Lickoj Kaldrmi,sjecam se u ljeto 1988. bio je neki sezonac Skoplje-Split-Skoplje 1194/1195 vlak istog pravca suprotne parnosti (to stariji znaju,a za mladje ne vjerujem,sta to znaci. Crvena trasa u grafikonu vozio je petak/subotu i ned./pon.Inace je bio baksuz od vlaka,zvali smo ga vlak bez voznog reda.Isla je Beogradska lok. skroz do Knina,a osoblje kako kad se desi.Nekad Vinkovcani,Brodjani,Novljani do Bihaca,a u Bihac je po njega dolazila rezi partija iz Knina.Taj put Knin nije poslao strojovodju i u Bihacu Vinkovcana ubjede da ide do Knina.Kazu mu sve je to isto,klasicni signali,i ovaj pristane.U Lickoj Kaldrmi je sta zbog ukrstavanja sa nekim teretnim koji je isao iz Knina sa rivalicom.Kad je stao u L.Kaldrmi vec je svanulo.Sjedi na lok. i ceka,kad je vidio da se teretni izvlaci iz "neke rupe" Vinkovcani sidje sa lok. i krene prema bloku i kad je vidio kako pruga ide nizbrdo vrati se na lok. u medjuvremenu je teretni usao u granicu i otpravnik mu daje polazak,a ovaj mu kaze ja dolje ne idem po cijenu otkaza,nema sanse,nisam trebao ni iz Bihaca da idem. I onda su skinuli rivalicu 441 sa tog teretnog i dali na celo da vozi brzi do Knina.

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od colicdusan325 »

Postovanje prijatelju.Priznajem da si mi ulepsao dan sa ovom divnom reprtazom iz Licke Kaldrme.Pamtim i ja taj voz bez voznog reda 1194/1195.Znas li mozda koliko je bilo ukupno koloseka u uzanom delu stanice Licka Kaldrma.Znam da je bio pretovarni,triangla i onaj jedan kod same zel.stanice.to je sve sto pamtim.Da i pamtim da je prolazio pri odlasku ka stanici Drvar,pored nekog vojnog skladista.[valjda rezervoari sa gorivom.Znam za novo skladiste]. ;) :oops: :D :) :lol:

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

colicdusan325 piše:Postovanje prijatelju.Priznajem da si mi ulepsao dan sa ovom divnom reprtazom iz Licke Kaldrme.Pamtim i ja taj voz bez voznog reda 1194/1195.Znas li mozda koliko je bilo ukupno koloseka u uzanom delu stanice Licka Kaldrma.Znam da je bio pretovarni,triangla i onaj jedan kod same zel.stanice.to je sve sto pamtim.Da i pamtim da je prolazio pri odlasku ka stanici Drvar,pored nekog vojnog skladista.[valjda rezervoari sa gorivom.Znam za novo skladiste]. ;) :oops: :D :) :lol:
Bio sam u Lickoj Kaldrmi ali se vise ne sjecam kolosjecne situacije.

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od ivanjz »

Železnička stanica Karlovac.

http://www.google.com
Prilozi
Karlovac.jpg
Karlovac.jpg (139.45 KiB) Pregledano 5237 puta

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od ivanjz »

Železnička stanica Varaždin.

http://www.google.com
Prilozi
Varazdin.jpg
Varazdin.jpg (176.94 KiB) Pregledano 5237 puta

Korisnikov grb
cira-1
Ministar železnica
Poruke: 2469
Pridružen: 30 Mar 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cira-1 »

Dolazak okupacijskih njemačkih vojnika 1943. godine u Rijeku nakon kapitulacije Italije - voz je na Rivi. Sa Croinfo.net Portal
Prilozi
30.jpg
30.jpg (179.16 KiB) Pregledano 5208 puta

Pošalji Odgovor

Povratak na “Železničke pruge iz našeg okruženja nekada i sada”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 21 gost