45 godina KŽMZ

Zanimljivosti sa železničkim temama
Pošalji Odgovor
mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

45 godina KŽMZ

Poruka od mali.paja »

Ove godine KŽMZ (Klub željezničkih modelara Zagreb) slavi 45 godina svog postojanja. Za ovu obljetnicu održat će se izložba na Zagreb Glavnom kolodvoru od 23.05 do 01. 06. Izložba će biti u prostru nekadašnjrg restorana.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: 45 godina KŽMZ

Poruka od mali.paja »

Da ne bih otvarao posebnu temu ovdje ću staviti link o izložbi koja je bila u jednoj osnovnoj školi.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... ika-mlaka/

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: 45 godina KŽMZ

Poruka od mali.paja »

Mene kao nekad profesionalnog željezničara, danas željezničkog umirovljenika a povrh toga cijelo vrijeme zaljubljenika u željeznicu i modelara zanimaju neke stvari. Možemo otvoriti i malu polemiku ili razgovor? Zanima me da li se nešto slično događa kod vas u Srbiji? Da li imate kakvu podršku lokalne zajednice, ŽS-a i slično? Od čega se financirate? Za ovu izložbu od 3 dana KŽMZ je dobio 65ookn, to je oko 850E. Ove godine od grada Zagreba trebamo dobiti 18oookn, oko 2200-2300E. Nećemo dobiti u komadu ali ako se ne varam na 4 puta. Jesenas smo sudjelovali na jednoj dvodnevnoj izložbi modelarskoj i za to dobili 1000kn od grada. Na toj izložbi, bolje reći prezentaciji nisu samo bili modelari. Bilo je i malih izumitelja. Proljetos u sklopu izložbe 45 godina kluba smo bili domaćini susreta modelara srednje EUVROPE. Osim nas tu sudjeluje nekoliko klubova iz Slovenije, Italije, Austrije i Mađarske. Sledeće godine domaćini susreta je klub iz Salzburga. Sad već imamo poziv od jedne osnovne škole za sličnu izložbu ovoj zadnjoj. Razgovarao sam Slovencima u Ljubljani i potužili su mi se da od Ljubljane ne dobiju ništa. Za sada toliko, pa ukoliko netko može nešto napisati o tome bi me veselilo.
Možda bi bilo dobro da netko i iz Srbije počne malo dolaziti na modelarske susrete u Zagreb i Ljubljanu. Veselilo bi nas da i netko iz BiH isto tako dođe. U Zagrebu je 29.11. XVIII Susret željezničkih modelara. Dolazi nam jedan gospodin iz Subotice. Po novom VR od 14.12. biti će lakše doći jer će biti noćni vlak iz Beograda za Ljubljanu i natrag. Čak i postoji neka povoljnija tarifa između HŽ i ŽS.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: 45 godina KŽMZ

Poruka od mali.paja »

Slika

Pošalji Odgovor

Povratak na “Zanimljivosti”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta