Graz 19.10.2014.

Reportaže putnika sa zanimljivih putovanja
Pošalji Odgovor
mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Graz 19.10.2014.

Poruka od mali.paja »

U subotu me nazove tajnik KŽMZ i pozove na odlazak na jesenju burzu željezničih modela u Graz. Iako smo o tome razgovarali i prije malo me iznenadio. Nisam baš pri novcima pa mi se nije i išlo. Auto je bio pun ali se jedan od putnika nije javljao za dogovor o putu.Tako sam neplanrano ja uskočio. Došli su po mene u Zapreić i krenuli smo 19.10.2014. godine u 6.20 sati.

Slika U Grazu smo pred trgovačkim centrom WEST bili u 8.00 sati.

Slika

Burza se održava u hodnicima tog trgovačkog centra u prizemlju. Sam centar (trgovine) su zatvorene. Nema te sile da bi trgovine bile nedeljom otvorene. Ne možeš u gradu naći čak ni kafić da kavu popiješ nedeljom. Čak ni McDonald's nije nedeljom otvoren (u Zagrebu radi do 24.00 sata). Organizatori burze koliko sam informiran dobije prostor besplatno. Izlagači plaćaju izložbeni prostor 17 E.

Slika

Slika

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Graz 19.10.2014.

Poruka od mali.paja »

Burza je od 9.00 do 12.00 sati. Izlagači ulaze na službeni ulaz. Posjetitelji se puštaju u centar točno u 9.00 sati. Dok moje društvo slaže prodajni stol ja izlazim malo pronjuškati okolo. Oko ovog trgovačkog centa na parkiralištu je buvljak. Nema šta nema. Bio je prelijep sunčani i topao dan. Vjerojatno je Grazere to izmamilo u velikom broju van.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

U svom obilasku sam pronašao samo 1 prodajno mjesto sa željeznicom.

Slika

Slika

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Graz 19.10.2014.

Poruka od mali.paja »

Vraćam se unutra. Da malo vidimo i unutrašnjost.

Slika

Slika

Slika

Ispitni stol. Imaju pruge svih širina i za sve sisteme, osim za "Z".

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Graz 19.10.2014.

Poruka od mali.paja »

Sada sam kod naših susjeda Slovenaca, točnije klub "Baat" iz Maribora. Vagon je ručna izrada i košta 67 E. Na vagonu je ispisan domicil Maribor.

Slika

Lokomotiva sa cijenom od 100 E je model JŽ 35 Roco. Ista je sa orginalnim tvorničkim oznakama. Na njoj je ispisano: Ložionica Zagreb. Na tenderu piše voda zatrovana i sve drugo što je na pravim pisalo.

Slika

Ovo su uskotračni modeli HOe (760mm). Lokomotiva serije "U" od Liliputa. Košta 70 E.

Zatvoreni "G" HOe Roco četvoroosovac. Cijena 30 e.

Slika

Putnički HOe vagoni Roco. Svaki dođe po 35 E.

Slika

Malo o cijenama. Ove koje sam naveo sa slikama je gornja cijena. Ja nisam bio kupac. Za zainteresirane kupce moglo se cijenkati i dobiti jeftinije. Osim modela željeznice i popratnih modela (auti, kućice, mostovi, drveće itd) bilo je dosta literature. Tu ne mislim samo na modelarske časopise. Bilo je i dosta knjiga sa željezničkom tematikom, kako o pravim tako i o modelima. Bilo je razglednica, fotografija i filmova. Cijene su općenito bile i više nego prihvatljive (vrijedi i za knjige, časopise,filmove itd). Pogotovo za one koji preferiraju još analogne lokomotive. LGB nije bio skup. Ne bi vjerovali što se traži i što je na cijeni? To je stara MEHANOTEHNIKA i to prvenstveno njihova Amerika.
U 12.00 se počelo razilaziti. Mi smo ostali još četrdesetak minuta. Nije nas nitko tjeao. Krenuli smo u 13.10 sati i ja sam u stanu već bio u 15.10 sati.

Slika

Slika

Pošalji Odgovor

Povratak na “Putopisi”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju