Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
Igor Legaz
Direktor železnice
Poruke: 523
Pridružen: 17 Maj 2018, 16:01
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Igor Legaz »

Treba li objašnjenje?
... built a 2.6 km-long line a little to the west along the banks of the Glogovac stream into the forest ...
Treba li prevest s engleskog?
Prilozi
IMG-48de7dfd4463a00fce9693f0775a77c4-V.jpg
IMG-48de7dfd4463a00fce9693f0775a77c4-V.jpg (194.95 KiB) Pregledano 2574 puta

Igor Legaz
Direktor železnice
Poruke: 523
Pridružen: 17 Maj 2018, 16:01
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Igor Legaz »

Autor mnogobrojnih publikacija o šinskim vozilima, planira izdati novu knjigu o balkanskim uskotračnim željeznicama.

O tematskoj pruzi mi je danas poslao opširan text i nekoliko unikatnih fotografija.

Ako članovi (koje interesiraju teme o željeznicama) žele da to postavim na forum, ja ću to rado učiniti.
Prilozi
2019-05-28 21.38.51.jpg
2019-05-28 21.38.51.jpg (129.12 KiB) Pregledano 2569 puta
2019-05-28 21.37.27.jpg
2019-05-28 21.37.27.jpg (102.62 KiB) Pregledano 2569 puta

Igor Legaz
Direktor železnice
Poruke: 523
Pridružen: 17 Maj 2018, 16:01
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Igor Legaz »

Što je objašnjeno? Kome je objašnjeno? Tko je objašnjavao? Kakvu je to stučnost objašnjavač stekao? Gdje nije stavljeno?
PECELJ piše:G. Igor, svojevremeno Vam je lepo objašnjeno i to od vrlo stručnih ljudi zašto uzana pruga Bosanska Rača - Ugljevik nije stavljena na temu BiH, ali Vi to niste hteli prihvatiti.

Ovo je nevjerojatno!

Molim Vas, g. Pecelj, ne pišite nešto neprovjereno.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od PECELJ »

Pa nije objašnjeno na Vašoj temi Bos.Rača-Bijeljina-Ugljevik već na temi istog naziva koja pripada uzanim prugama Srbije.
Ako Vama ništa ne znači ime "sdz361" iza koga se krije najveći poznavalac uzanih pruga u ex-YU, onda nemamo o čemu pričati.

Igor Legaz
Direktor železnice
Poruke: 523
Pridružen: 17 Maj 2018, 16:01
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Igor Legaz »

PECELJ piše:Pa nije objašnjeno na Vašoj temi Bos.Rača-Bijeljina-Ugljevik već na temi istog naziva koja pripada uzanim prugama Srbije.
Ako Vama ništa ne znači ime "sdz361" iza koga se krije najveći poznavalac uzanih pruga u ex-YU, onda nemamo o čemu pričati.
Ne kontam, kakvoj to "Vašoj temi"?

Samo po sebi "sdz361", kao nadimak, ne znači mi ništa.

Ime, prezime, akademska titula, to DA.
I što netko nekome uopće ima objašnjavat, gdje se nalazi neka rijeka, selo, grad? Pa ja sam nekoliko puta proputovao čitav svijet. Bosnu i Hercegovinu, Srbiju, Hrvatsku, ... znam "naslijepo"

Ne treba meni netko objašnjavat gdje se Bosanska Rača nalazi, gospodine Pecelj!

Odustanite od uzaludnog pokušavanja da meni to objašnjavate!

Naposljetku, zašto bi se netko (na primjer: sdz361) trebao "kriti"? Zašto se ja ne krijem?

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od PECELJ »

Pa valjda meni verujete ko je sdz361 ? :) A znate ga i na HR forumu po izuzetnim objavama.

železocestnik
Direktor železnice
Poruke: 1353
Pridružen: 03 Jul 2016, 12:07
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od železocestnik »

Igor Legaz, pozdravljen,

pa ne možete se praviti pred forumašima, koji znaju vaš "put" na forumu http://www.zeljeznice.net/forum/
da ne poznajete svog "soforumaša" sa beogradskog fakulteta. Baš ste se hvalili na forumu zeljeznice.net sa tome.
Forumaši kao PECELJ, cira-1 su normalni forumaši, koji napišu sve u najboljoj nadi, da se sazna u stvarima što je moguće više.
A vi o svemu sve znate.
I odmah prelazite u napad sa vređanjem.
To nije "forumaški".
Iako imate akademsku titulu, to ne znači ništa. Možda znate nešto o nekim stvarima više od drugih forumaša. Ali to ne znaći, da možete vređati.

i zahtijevati ime, prezime, i titulu ili zvanje.
Kad ste se prijavili na forum, to je bio uvjet, da mogu biti forumaši na forumi predstavljeni samo sa nadimkom.

I tako lepo vi ne možete to sada zahtijevati od forumaša i pozivati jih, da nešto tako urade.

Da, može se i da staviš svoje ime.
Ali ne zaboravite, ko je imao najviše "nadimaka", ko se je sa najviše "nadimaka" pojavljao na istom forumu.

Ma nismo mi djeca, da nas iko može vući za nos.

pozdrav
Darko
nadimak: "železocestnik"

Igor Legaz
Direktor železnice
Poruke: 523
Pridružen: 17 Maj 2018, 16:01
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Igor Legaz »

železocestnik piše:Igor Legaz, pozdravljen,

pa ne možete se praviti pred forumašima, koji znaju vaš "put" na forumu http://www.zeljeznice.net/forum/
da ne poznajete svog "soforumaša" sa beogradskog fakulteta. Baš ste se hvalili na forumu zeljeznice.net sa tome.
Forumaši kao PECELJ, cira-1 su normalni forumaši, koji napišu sve u najboljoj nadi, da se sazna u stvarima što je moguće više.
A vi o svemu sve znate.
I odmah prelazite u napad sa vređanjem.
To nije "forumaški".
Iako imate akademsku titulu, to ne znači ništa. Možda znate nešto o nekim stvarima više od drugih forumaša. Ali to ne znaći, da možete vređati.

i zahtijevati ime, prezime, i titulu ili zvanje.
Kad ste se prijavili na forum, to je bio uvjet, da mogu biti forumaši na forumi predstavljeni samo sa nadimkom.

I tako lepo vi ne možete to sada zahtijevati od forumaša i pozivati jih, da nešto tako urade.

Da, može se i da staviš svoje ime.
Ali ne zaboravite, ko je imao najviše "nadimaka", ko se je sa najviše "nadimaka" pojavljao na istom forumu.

Ma nismo mi djeca, da nas iko može vući za nos.

pozdrav
Darko
nadimak: "železocestnik"
Uzalud ti trud, sviraču !

železocestnik
Direktor železnice
Poruke: 1353
Pridružen: 03 Jul 2016, 12:07
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od železocestnik »

Igor Legaz, poslednjič pozdravljeni sa moje strane.

Ovako se na forumima ne ponaša. Ni na balkanskim, ni na evropskim ni na svetskim.

Ako se toleriše takvo ponašanje na forumu, ja ne mogu pomoći.

Ali garantujem vam, da vas bi iz nekog normalnog evropskog foruma već davno izbacili iako bi imali neznam kaku visoku titulu.

Neću ni više da se oglašavam na vaše postove, bili tačni ili netačni.
Pišite šta hočete, ako vam forumaši i vlasnik foruma dozvoljavaju.

Igor Legaz
Direktor železnice
Poruke: 523
Pridružen: 17 Maj 2018, 16:01
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Igor Legaz »

'
G. Igor, svojevremeno Vam je lepo objašnjeno i to od vrlo stručnih ljudi zašto uzana pruga Bosanska Rača - Ugljevik nije stavljena na temu BiH, ali Vi to niste hteli prihvatiti.
Samo da podsjetim, da sam se ja "učlanio" 17.05.2018. i to samo zato kako bih mogao javno odgovoriti osobi koja se krije pod "železocestnik", a koja me na ovom forumu prozivala, zbog nečega što se zbivalo na nekom drugom forumu. To imate pod "Kobarid - Čedad" (da ne ponavljam).
[1] Što je objašnjeno? [2] Kome je objašnjeno? [3] Tko je objašnjavao? [4] Kakvu je to stučnost objašnjavač stekao? [5] Gdje nije stavljeno?
U privatnoj poruci, g. Pecelj, Vi zaobilazite odgovoriti na [1], [2] i [5].

Na pitanje pod [4], ste odgovorili da osoba nije stručna za područje povijesti (historije), ni zemljopisa (geografije).

Iz odgovora na pitanje pod [3] bi se relativno lako moglo saznati ime i prezime osobe, ali meni to nije važno u ovom slučaju.

Važnija je pozicija radnog mjesta, koju ste naveli. Nikad se, ali baš nigdje, pod "stručnjak", nije ubrajao prepisivač
Prilozi
2019-05-31 23.22.28_28.jpg
2019-05-31 23.22.28_28.jpg (85.04 KiB) Pregledano 2477 puta
2019-06-01 10.30.24_24.jpg
2019-06-01 10.30.24_24.jpg (94.37 KiB) Pregledano 2477 puta

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju