Soko iz Kine

Zanimljivosti sa železničkim temama
Pošalji Odgovor
Rakovica
Kondukter
Poruke: 50
Pridružen: 15 Nov 2023, 19:10
Kontakt:

Soko iz Kine

Poruka od Rakovica »

Luka Koper i istovar prve od 5 garnitura kupljenih u Kini za V max 250knh.

Slika
Prilozi
viber_image_2024-04-27_13-36-45-322.jpg
viber_image_2024-04-27_13-36-45-322.jpg (38.83 KiB) Pregledano 569 puta

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1871
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Soko iz Kine

Poruka od mali.paja »

Bio sam danas u nedelju u Dobovi i napravio par slika vlaka u prolazu. Nismo očekivali da će se ovako brzo pokrenuti. Ovo očekivali je množina a odnosi se na mene i Tomu. Pretpostavljali smo da će se pokrenuti tek najranije u ponedeljak.Nešto prije 17 sati me nazvao Toma da ide poslikati vlak u Dobovi. Informaciju je dobio iz Slovenije. Nije me dugo trebalo nagovarati i na putu za Dobovu pokupio je mene u Zaprešiću. Malo sam se dvojio da idem jer sam cijeli dan bio u krevetu. Nekakva viroza me primila. Slikao sam nekim malim fotićem idiotom. Ja nemam pametne telefone. Osim toga jako je i sunce bilo pa su slike takve kakve jesu. Što sam primjetio na garnituri da sva 4 dijela imaju isti individualni broj. Kod nas već dugo Končarevi vlakovi iako su sastavljeni od 4 dijela svi imaju isti broj. Malo smo sa Kinezima popričali. Tvornica gdje se rdi ovaj vlak zapošljava 20 000 radnika. Stigli su u Koper u četvrtak i po ugovoru od iskrcaja do isporuke u Zemun imaju 6 dana. Sljedeći vlakovi dolaze 2025 godine za Srbiju. Za nekih par mjeseci je isporuka vlaka u Njemačku. Ovaj srpski vlak iz Srbije ići će na ispitivanje u Velim u Češku. Neće ići u Beč u Arsenal na ispitivanje na niske temperature. Na vlaku je bio štitni putnički vagon SŽ-a. Operater kroz Sloveniju i Hrvatsku je SŽ. Lokomotiva koja je dovukla vlak iz Kopra ide do Šida. U Srbiji bi trebao biti operater Kombinovani prevoz. Strojovođu koji je dovukao vlak poznajem jer je vozio i na parnim SŽ lokomotivama. Sada povremeno zna voziti uskotračnu parnu lokomotivu u Zrču. Iz Dobove vlak vozi SŽ strojovođa, Hrvat, zaposlenik SŽa. Domicil ,mu je u Dobovi. Inače je taj strojovođa Slavonac. Nismo čekali otpremu vlak jer smo otišli doma. Prema informacijama koje smo dobili vlak je trebao ići negdje iz 19 sati oko 19.30. Za sada toliko od mene.
Slijede i slike od toga.

Rakovica
Kondukter
Poruke: 50
Pridružen: 15 Nov 2023, 19:10
Kontakt:

Re: Soko iz Kine

Poruka od Rakovica »

STIGAO U SID jutros.
viber_image_2024-04-29_12-02-56-425.jpg
viber_image_2024-04-29_12-02-56-425.jpg (245.22 KiB) Pregledano 520 puta

Korisnikov grb
Stanley
Vozovođa
Poruke: 259
Pridružen: 10 Feb 2018, 13:59
Mesto: Zagreb
Kontakt:

Re: Soko iz Kine

Poruka od Stanley »

Evo slika koje je obećao mali.paja (zamolio je mene da ih postavim). Dakle, kineski Soko u slovenskoj pograničnoj stanici Dobova:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Serija 05 je zakon

Tbilisi
Ložač
Poruke: 90
Pridružen: 04 Jul 2023, 22:07
Kontakt:

Re: Soko iz Kine

Poruka od Tbilisi »

Propuštena je lijepa prilika da se prekjučer Soko s pripadajućom kompozicijom, po dnevnom svjetlu, snimi u Zaprešiću, pa na GK, pa u Dugom Selu (ako je još bilo dnevnog svjetla).

U Vinkovcima je jučer moglo biti dnevnog svjetla, pa u Ilači, pogotovo u Tovarniku. Možda se mašinovođa sjetio snimiti Soko na teritoriju Hrvatske.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Zanimljivosti”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju