Hrvatska

Stanje danas, reportaže,stare fotografije, problemi..
Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8278
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od PECELJ »

cvijic piše: 02 Mar 2024, 18:23 Jel ti nas zajebavas.Jel jasno pise i na tabli i ispod slike VELIKA GORICA to je a pruzi Zagreb-Sisak.Jos samo da TN dopise da je uskotracna pruga,a ambasador ia Zapresica da potvrdi.
Izvinjavam se ! Tomislav Nikodijević je lepo napisao . Ja sam pogrešio misleći da je GORICA Velika a ne Stara i onda je je svrstao u Soveniju i usput pogrešio temu-. Evo još jedne slike Velike Gorice u Hrvatskoj na pruzi Zagreb-Sisak :


U6FRKwJ  V.Gorica.jpg
U6FRKwJ V.Gorica.jpg (209.51 KiB) Pregledano 146 puta

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8278
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od PECELJ »

Eto g.cvijicu šta se dešava :lol: A u Novoj Gorici sam dva outa bio na školovanju za računare. Oni su imali Školski cetar za opremu Delta-Digital odnosno Vax Digital. U firmi smo kupili tu opremu ali stranu-original.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8278
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od PECELJ »

PECELJ piše: 03 Mar 2024, 16:58 Eto g.cvijicu šta se dešava :lol: A u Novoj Gorici u Sloveniji sam dva outa bio na školovanju za računare. Oni su imali Školski cetar za opremu Delta-Digital odnosno Vax Digital. U firmi smo kupili tu opremu ali stranu-original.

Tbilisi
Ložač
Poruke: 90
Pridružen: 04 Jul 2023, 22:07
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od Tbilisi »

PECELJ piše:
"... Ja sam pogrešio misleći da je GORICA Velika a ne Stara i onda je svrstao u Soveniju i usput pogrešio temu ..."
Uistinu ne razumijem smisao. Pod pojmom "stara" Gorica, misli se na talijanski grad Gorizia. Molim da uskladite misli s onim što pišete. Osim toga, kada napišete, pročitajte što ste objavili. Ako je nešto pogrešno, imate "crveni X" za izbrisati post. Dalje, nemojte više krasti slike s nekih trećih web stranica i pozivati se na imena i prezimena ljudi koji su tamo postavili slike ili su tamo nešto napisali. Da g. Tomislav Nikodijević doista želi da njegove slike budu ovdje, on bi se jednostavno prijavio na ovaj forum.

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

Jos covjek kaze da je zavrsio skolu racunara.A Nikodijevic ima fb profil koji nezna da koristi.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8278
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od PECELJ »

Tbilisi piše: 04 Mar 2024, 16:00
PECELJ piše:
"... Ja sam pogrešio misleći da je GORICA Velika a ne Stara i onda je svrstao u Soveniju i usput pogrešio temu ..."
Uistinu ne razumijem smisao. Pod pojmom "stara" Gorica, misli se na talijanski grad Gorizia. Molim da uskladite misli s onim što pišete. Osim toga, kada napišete, pročitajte što ste objavili. Ako je nešto pogrešno, imate "crveni X" za izbrisati post. Dalje, nemojte više krasti slike s nekih trećih web stranica i pozivati se na imena i prezimena ljudi koji su tamo postavili slike ili su tamo nešto napisali. Da g. Tomislav Nikodijević doista želi da njegove slike budu ovdje, on bi se jednostavno prijavio na ovaj forum.
Imam dozvolu od g.Tomislava Nikodijevića da mogu objavljivati njegove slike gde god hoću ! Uostalom uglavnom objavljujem izvor podataka.
Pitaću Vas kad budete imali 78 godina. da li ćete ponekad praviti greške. Dovoljno sam kulturan da se i izvunem ! A pretpostavljam o kome se radi ?

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8278
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od PECELJ »

cvijic piše: 04 Mar 2024, 17:38 Jos covjek kaze da je zavrsio skolu racunara.A Nikodijevic ima fb profil koji nezna da koristi.
Ja ne znam šta je sa V.ama ? Ja nikad nisam kao Vi radio na železnici a kad imate 78 godina, moguće su povremene greške. Kao da Vas je neko iznervirao ? Lep pozdrav !!!

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8278
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od PECELJ »

Hvala Vama g.cvijicu na svakojakoj pomoći koji mi pružate na ovom Forumu !

Toma
Nadzornik pruge
Poruke: 48
Pridružen: 22 Feb 2017, 20:23
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od Toma »

PECELJ piše: 04 Mar 2024, 19:56A pretpostavljam o kome se radi ?
Uvijek ista osoba pod različitim nickovima... :lol:
Uz ranije obrađivanu temu - znamo li točan datum otvaranja triangla u Sunji? Na aviofotografijama iz 1968. je u izgradnji, iako ne znamo kad su točno fotke tog dijela države nastajale...

pozdrav
toma

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

Moguce da ima aviofotografija iz 1968.Jer 1968.je ugradjivan APB Novska-Sunja i samim tim i rasp.Krivaja i Gaj su ukljucene u taj sistem.Vrseno je podzemno kabliranje do rasp.Gaj za SS uredjaj,uklanjanje likovnih signala na obadvije rasputnice i ugradnja svjetlosnih kao i izgradnja prizemne zgrade izmedju Krivaje i Gaja za relejnu prostoriju SS uredjaja i sluzbenu prostoriju skretnicara,i rusenje postojecih blok kucica na rasp.Krivaja i Gaj koje su napravljene 1964. zajedno sa Trijanglom i nije za njima vise bila potreba s obzirom na novo SS osiguranje.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Železničke pruge iz našeg okruženja nekada i sada”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju