Pruga Niš - Dimitrovgrad

Sve vezano za istoriju železnica u Srbiji
Korisnikov grb
shuca
Vozovođa
Poruke: 230
Pridružen: 05 Jun 2012, 22:27
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od shuca »

Ka sam video post G. Sencice, bio sam jako zacudjen i pokusavam da pronadjem u svom postu
deo koji je UVREDLJIV ili nekorektan ???? Nikako da nadjem .Molim pomoc !

Ako se ispravljanje ociglednih gresaka smatra uvredom, onda cu se i ja jako uvrediti na
ispravke koje je meni u drugoj temi uputio SDZ 361 :!: :D
I smesta napustiti forum ! Mogu i ja biti detinjasto uvredjen :oops:

O meni dovoljno govore decenije bavljenja zeleznicom u svim njenim oblicima,
pa mi nemojte zameriti sto ZNAM GDE JE KOJA STANICA :!:
Da budem iskren, NIJE mi uopste jasan postupak G. Sencice.
Znam samo da mu nije PRVI put da sa nekim clanom foruma ulazi u klinc.
Izgleda da je dosao red i na mene.
...............
Verovatno sam trebao da napisem nekako ovako -
Jako se izvinjavam Vase prevashodstvo sto Vas moram obavestiti da ste uneli neke SITNE neistine
u potpisima fotosa LIFE magazina....
Ovde ste pogresili ovo, a onde ste netacno napisali Ono... Izvinjavam se sto Vam ukazujem na gresku.
I posebno se izvinjavam sto ona fotografija nije iz mesta "A" vec je u pitanju mesto "B"

Da se NE BI neko uvredio, poslo sam hitnu depesu da ta mesta hitno zamene nazive!
Nemoj neko da se uvredi samo zbog TACNOSTI fakata!

Ma......................

admin
Site Admin
Poruke: 40
Pridružen: 29 Mar 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od admin »

Sencica je dao veliki doprinos, ali nazalost na kraju sve i
uprskao. Mislim da takva ljutnja prema shuci nema smisla,
pa svako od nas kada radi i gresi.
No sto je tu je. Sencica je delimicno vec ostetio
forum. Bice puno posla da se to sve sredi.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8240
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od PECELJ »

Sad kada sam saznao da ste dobar poznavalac ove tematike, vaš ton obraćanja prema verovatno jednom amateru je po meni bio problematičan. Da nije tako , ne bi se gosp.Senica ni ljutio. Razmislite malo?
I dalje mi niste ništa rekli o stanici Belo Polje . Na relaciji Sukovo-Rakita postojalo je 7 stanica uključujući početnu i krajnju i nijedna nije bila B.Polje ?

sdz361
Mašinovođa
Poruke: 159
Pridružen: 02 Apr 2012, 17:19
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od sdz361 »

U međuvremenu ja ću odgovoriti na pitanje oko stanice Belo Polje. Tako se zvala početna stanica na pruzi koloseka 0,60 cm Rudnika Jerma koja je išla do Rakite. Vas zbunjuje što se ta stanica nalazi pored stanice Sukovo na JŽ pruzi normalnog koloseka. Razlog zašto stanice na istom mestu imaju različite nazive je sledeći. Stanica na pruzi normalnog koloseka je dobila ime po najbližem naseljenom mestu tj. po selu Sukovu ali se ne nalazi baš kod samog mesta već par kilometara severnije. Rudnička pruga uskog koloseka međutim je prolazila kroz samo selo Sukovo i u njemu je bila stanica koja je logično dobila ime po selu. Zato početna stanica rudničke pruge nije mogla da nosi naziv Sukovo već je nazvana Belo Polje a tako se zvalo polje gde se nalazila ta i stanica Sukovo normalnog koloseka. Dakle stanica Belo Polje železnice Rudnika Jerma je na istom mestu na kome i stanica Sukovo JŽ. Sledeća stanica na rudničkoj pruzi je stanica Sukovo železnice Rudnika Jerma.
Pomenuta fotografija pokazuje staničnu zgradu Belo Polje rudničke železnice a stanična zgrada Sukovo JŽ je tačno sa druge starne koloseka.

Korisnikov grb
shuca
Vozovođa
Poruke: 230
Pridružen: 05 Jun 2012, 22:27
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od shuca »

PECELJ piše: vaš ton obraćanja prema verovatno jednom amateru je po meni bio problematičan.
Gospodine PECELJ, mislim da nije fer kvalifikovati ODSUTNOG clana kao AMATERA :!:
MENI taj epitet slobodno mozete prikaciti-nisam zaposlen na ZS, te jesam zeleznicar- amater :D

No, zakasnio sam sa odgovorom oko Belog polja...
Makar da dopunim sa fotografijama.
Stanica SUKOVO 1950, iz serijala LIFE.
77158136648c985b_landing.jpg
77158136648c985b_landing.jpg (48.69 KiB) Pregledano 2898 puta
Stanica Sukovo se tokom svih ovih godina nije nimalo promenila. Na sledecoj fotografiji , autora" GRUBER",
vidite pogled ka Pirotu. Desno od koloseka je stanicna zgrada Sukovo, a levo obnovljena zgrada stanice kol. 0,60,
BELO POLJE, koja danas sluzi kao zgrada poste.
suk1.jpg
suk1.jpg (86.59 KiB) Pregledano 2898 puta
Izmedju platoa gde je bio uzani kolosek i normalnog koloseka, jos je vidljiv PRETOVARNI ROV.
Tu je bio ukopan normalni kolosek, kako bi se sto lakse pretovarao ugalj sa vagona 0,60, u vagone normalnog koloseka.
Pronadjite film "Rudareva sreca" na Y.tubeu, videcete mnogo toga....

Pozdrav svima, odoh malo da se durim :twisted:

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8240
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od PECELJ »

Gospodine Shuco,
najlepše vam hvala na iscrpnom objašnjenju. Zabuna je nastala verovatno i kod mene i kod gosp.Sencice, zato što na forumu RAILSERBIA postoji tema sa naslovom Sukovo-Rakita (JERMA A.D.). Tu postoji slika stanice Sukovo ali ne i Belog Polja a takođe su nabrojane i svih 7 stanica gde je početna Sukovo. Kasnije sam ponovo pregledao ovu temu i na jednom mestu stidljivo piše "Sukovo (Belo Polje) što donekle i objašnjava stvari. Čudi me da su to propustili.
Znači ispravno bi temu trebalo nazvati Belo Polje-Sukovo-Rakita (JERMA a.d.) .
Još jednom vas pozdravljam a gospodin Suncica bi se trebao vratiti i na našu radost koji ovo pratimo a pretpostavljam da je i njemu bilo zadovoljstvo.

Korisnikov grb
shuca
Vozovođa
Poruke: 230
Pridružen: 05 Jun 2012, 22:27
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od shuca »

Poštovani g. Pecelj, nema nikakvih razloga da se nešto posebno zahvaljujete. :lol:
U mojem "selu" se kaže: "Molim i drugi put !"
.....................................
Učlanjen sam godinama na nekoliko foruma koji okupljaju zaljubljenike u železnice, i na svima je nepisano pravilo da se članovi međusobno pomažu i razmenjuju dokumenta i informacije...
Nikada, do pre neki dan, nisam video ljutnju kada bilo ko ispravi neki podatak!
Takodje se po domaćinskom običaju napise odakle je koja fotografija preuzeta...
Za svoj domicilni forum smatram RAILSERBIA, i bas sam tamo u podforumu HISTORY, još pre dve godine, obradio
celi serijal LIFE fotografija iz 1950.... Uz malu pomoć poznanika-locirao sam skoro sve fotografije na teritoriji EX-YU.
Kada su se fotografije LIFE serijala , kao i ostale sa pomenutog foruma, počele pojavljivati OVDE, nisam imao namere
napisati NI REČ-do sada .
Ulogujte se i pregledajte pažljivo i ČITAJTE ! Sve lepo piše, za onoga KO HOĆE da čita !!!!
http://www.railserbia.net/forum/viewtop ... =24&t=3336

Pogledajte i ostale teme, kako bi izbegli NEPOTREBNO ponavljanje .

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od ivanjz »

Ovaj železnički most preko Nišave u Svetoj Petki kod Niša
bio je čest motiv na starim Srpskim razglednicama.

Slika

http://www.google.com

zokivoz
Šef stanice
Poruke: 422
Pridružen: 29 Maj 2012, 10:18
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od zokivoz »

05-015. Bela Palanka.
Prilozi
05-015-Bela-Palanka-1970_zps8fb354b8.jpg
05-015-Bela-Palanka-1970_zps8fb354b8.jpg (37.18 KiB) Pregledano 2413 puta

alend
Vozovođa
Poruke: 239
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:00
Kontakt:

Re: Pruga Niš - Dimitrovgrad

Poruka od alend »

Reporter Lajfa u stanici Dimitrovgrad 1950. godine.
Prilozi
Dimitrovgrad-1950_zps1bfd8e6b.jpg
Dimitrovgrad-1950_zps1bfd8e6b.jpg (127.99 KiB) Pregledano 2413 puta

Pošalji Odgovor

Povratak na “Istorija pruga normalnog koloseka u Srbiji”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 31 gost