Zagrebački tramvaji

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od ivanjz »

Prilozi
zgtr3.jpg
zgtr3.jpg (98.65 KiB) Pregledano 2873 puta

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od mali.paja »

Dana o2.04.2016. u Zagrebu je održana promocija knjige "Strassenbahn Zagreb" uz vožnju muzejskog tramvaja. Autori su Dražen Bjelić vozač tramvaja u ZET-u, Željko Halambek arhitekt i Filip Sirovica student. Nakladnike je iz Austrije pa je i kjnjga na njemačkom. Ustvari više je to fotomonografija. Knjiga je dosta davno izdata (prije 5-6mjeseci) i već je skoro sve rasprodato. Promocija je trebala biti negdje krajem studenog (novembra). Zašto je tako dugo to čekalo? Kao jedan od sponzora knjige je ZET (Zagrebački električni tramvaj). Ustvari on nije dao nikakve novce nego je kao poklonio vožnju tramvajem. Ali ima sad jedno ALI. Zet je dio Holdinga. Holding je kao jedna velika grupacija gdje su sve gradske komunalne i nekomunalne tvrtke. Tu se nalazi:Vodovod, Plinara, Čistoća Zet, Gradske ljkarne, održavanje cesta i što ti ja ne znam sve. ZET ne može sam odobriti vožnju jer mora netko dati AMEN iz Holdinga. To nije problem. Ali ovi autori knjige moraju dobiti potvrdu od suda da nisu kažnjavani. Ni to nije problemm. Ali moraju svi donijeti potvrde da ne duže ništa prema gradskim firmama. To znači da su sve račune za vodu, plin, odvoz smeća itd sve platili. Promocija je mogla biti i bez svega toga ali ne bi bilo vožnje muzejskog tramvaja što autori nisu htjeli bez te vožnje. I to je sve sređeno. Dogovor je bio da tramvaj vozi prema Sljemenu na brdskoj pruzi. Ta tramvajska pruga ima uz kolosijek padokaze kao na željeznici. Uspon najveći je ako se ne varam 45%o. Ali opet ALI. Neki činovnik je napisao krivu trasu prema Maksimiru. Ne smije vozač sam odrediti kud će ići. Iz Holdinga im je rečeno da ukoliko žele na tu brdsku prugu da ponovno sve nove papire vade. Jovo, nanovo. Opet čekat koji mjesec. Autori su odustali od toga i tako smo krenuli prema Maksimiru.
Izlazak Tramvaja

Slika

Slika

Slika

U goste nam je došao iz Ljubljane Stepic Štefan.

Slika

Mala govorancija autora prije polaska na vožnju.

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od mali.paja »

Krenuli smo na vrijeme. Ovo na vrijeme znači da je tramvaj imao svoj VR i čekali smo R polazak. Vozimo se.

Slika

Nakratko stajemo na Trgu žrtava fašizma radi slikanja.

Slika

Slika

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od ivanjz »

Hvala g. mali paja na ovom lepom prilogu!

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od mali.paja »

Imam još nekoliko slika sa tog događanja. Stigli smo na krajnju stanicu ove vožnje. To je Maksimir. Tu smo imali malo duže zadržavanje od 10 minuta. Odmah na samom okretištu je park šuma Maksimir. Tu je i zoološki vrt. Na suprotnoj strani je dinamov nogometni stadion Maksimir.

Slika

Slika

Slika

Slika

Prije polaska odnosno povratka jedna milenijska fotografija.

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od mali.paja »

Srce tramvaja u vožnji.

Slika

Slika

Slika

Ja i moj prijatelj iz Slovenije silazimo na Trgu bana Josipa Jelačića. Tramvaj odlazi u spremište. Ja i Štefan se zapućujemo do jedne najveće makte u mjerilu HO na ovim prostorima. O tome kasnije na temi o modelarstvu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

I to bi bilo sve od mene.

Tamcic
Vozovođa
Poruke: 212
Pridružen: 13 Feb 2014, 15:28
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od Tamcic »

Колика је ширина колосека за трамвај?

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od mali.paja »

Tamcic piše:Колика је ширина колосека за трамвај?
Ista kao u Beogradu, 1000mm.

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od ivanjz »

Prilozi
Zgrt1.jpg
Zgrt1.jpg (78.53 KiB) Pregledano 2819 puta

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Zagrebački tramvaji

Poruka od ivanjz »

Prilozi
zgtr2.jpg
zgtr2.jpg (80.13 KiB) Pregledano 2819 puta

Pošalji Odgovor

Povratak na “Tramvaji i žičare na bivšim ExYu prostorima”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju