Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od ivanjz »

ekrem piše:
ivanjz piše:Mislim da je ovo snimjljeno u Konjicu.

http://www.google.com
ovo je snimljeno u jablanici,u pozadini se jasno vidi planina plasa i lijevo brdo crni vrh
Malo mi je trebalo vremena da nađem o čemu se radi. Hvala Vam gospodine Ekreme na ispravci.

http://www.google.com
Prilozi
Konjic1.jpg
Konjic1.jpg (118.67 KiB) Pregledano 1426 puta

Petar Rakovica Bgd
Pružni radnik
Poruke: 4
Pridružen: 25 Apr 2016, 23:58
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od Petar Rakovica Bgd »

Nisam veliki poznavalac zeleznice, ali sam veliki ljubitelj. Moj pokojni deda a i pradeda su bili pocetkom proslog veka masinovodje u Mostaru. Da li ima Mostaraca na forumu ili nekog ko poznaje istoriju železnice u Mostaru? Imam neka stara dokumenta iz Ložionice Mostar. Mislim da bi mi urednik Pruga uzanog kolosijeka Sarajevo-Mostar bio od koristi. Hvala.

Petar Rakovica Bgd
Pružni radnik
Poruke: 4
Pridružen: 25 Apr 2016, 23:58
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od Petar Rakovica Bgd »

Novi sam na ovom Forumu pa mi nemojte zameriti na tehnickim ili formalnim greskama. Moj deda Milan Kokotovic je bio u ložionici Mostar, mislim kao strojovodja. Imam neku njegovu staru dokumentaciju iz Mostara. Pominje u jednom pismu šefa ložionice Miro Biro. Tu su i drugi njegovi drugovi iz tridesetih godina proslog stoleća: Oto Stuhli, Cipra Avgust, Meho Pela, Mile Prpić, Ivo Čorić, Anđelko Vlaho, Ilija Dabić i dr... Vidim da ste dobro upućeni u Mostarske zelezničke prilike pa vam se zato ovim putem obraćam. Da li imate neke fotografije iz medjuratnog perioda. I moj pradeda, Milanov otac, je bio "Kapetan voza (vlaka)" a ja i ne znam šta bi ta titula mogla da znači. Da li imate neku arhivsku građu iz tog perioda? Hvala. Pozdrav iz Beograda.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od PECELJ »

U spisku osoblja mostarske ložionice iz 1936.godine nisam mogao pronaći ime Vašeg dede kao ni one ličnosti koje sta nabrojali ?

Možda te godine on nije više tu radio ?

Ako želite ja mogu postaviti taj spisak.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od mali.paja »

Petar Rakovica Bgd piše:Novi sam na ovom Forumu pa mi nemojte zameriti na tehnickim ili formalnim greskama. Moj deda Milan Kokotovic je bio u ložionici Mostar, mislim kao strojovodja. Imam neku njegovu staru dokumentaciju iz Mostara. Pominje u jednom pismu šefa ložionice Miro Biro. Tu su i drugi njegovi drugovi iz tridesetih godina proslog stoleća: Oto Stuhli, Cipra Avgust, Meho Pela, Mile Prpić, Ivo Čorić, Anđelko Vlaho, Ilija Dabić i dr... Vidim da ste dobro upućeni u Mostarske zelezničke prilike pa vam se zato ovim putem obraćam. Da li imate neke fotografije iz medjuratnog perioda. I moj pradeda, Milanov otac, je bio "Kapetan voza (vlaka)" a ja i ne znam šta bi ta titula mogla da znači. Da li imate neku arhivsku građu iz tog perioda? Hvala. Pozdrav iz Beograda.
Moja susjeda u ulici Stjepana Radića u Mostaru bila je Anđa Kokotović. Ima li kakve veze ona sa Milanom? U toj ulici bilo je dosta željezničara. Ovo KAPETAN možda je bio vozovođa/vlakovođa? Imam u Zagrebu još nekoliko ljudi iz te ulice koji bi eventualno mogli što znati podrobnije. U toj ulici od željezničar da nabrojim neke: Gakić Andrija (kuća do Anđe Kokotović) šef stanice Vojno, Lazo Pičeta strovovođa/mašinovođa, Petar Taučar (ustvari je bio Tavčar), ljudi su ga pohercegovčili,strojovođa. Njegov otac je bio Slovenac iz ili od Škofje Loke. Marko Bošnjak, strojovođa itd. Da ne bi previše otišli u OT možemo porukama komunicirati ili mailom?

Petar Rakovica Bgd
Pružni radnik
Poruke: 4
Pridružen: 25 Apr 2016, 23:58
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od Petar Rakovica Bgd »

mali.paja piše:
Petar Rakovica Bgd piše:Novi sam na ovom Forumu pa mi nemojte zameriti na tehnickim ili formalnim greskama. Moj deda Milan Kokotovic je bio u ložionici Mostar, mislim kao strojovodja. Imam neku njegovu staru dokumentaciju iz Mostara. Pominje u jednom pismu šefa ložionice Miro Biro. Tu su i drugi njegovi drugovi iz tridesetih godina proslog stoleća: Oto Stuhli, Cipra Avgust, Meho Pela, Mile Prpić, Ivo Čorić, Anđelko Vlaho, Ilija Dabić i dr... Vidim da ste dobro upućeni u Mostarske zelezničke prilike pa vam se zato ovim putem obraćam. Da li imate neke fotografije iz medjuratnog perioda. I moj pradeda, Milanov otac, je bio "Kapetan voza (vlaka)" a ja i ne znam šta bi ta titula mogla da znači. Da li imate neku arhivsku građu iz tog perioda? Hvala. Pozdrav iz Beograda.
Moja susjeda u ulici Stjepana Radića u Mostaru bila je Anđa Kokotović. Ima li kakve veze ona sa Milanom? U toj ulici bilo je dosta željezničara. Ovo KAPETAN možda je bio vozovođa/vlakovođa? Imam u Zagrebu još nekoliko ljudi iz te ulice koji bi eventualno mogli što znati podrobnije. U toj ulici od željezničar da nabrojim neke: Gakić Andrija (kuća do Anđe Kokotović) šef stanice Vojno, Lazo Pičeta strovovođa/mašinovođa, Petar Taučar (ustvari je bio Tavčar), ljudi su ga pohercegovčili,strojovođa. Njegov otac je bio Slovenac iz ili od Škofje Loke. Marko Bošnjak, strojovođa itd. Da ne bi previše otišli u OT možemo porukama komunicirati ili mailom?
Hvala vam na odgovoru.
Andja bi morala biti rodjena sestra moga dede. Kao sto rekoh i njihov otac, moj pradeda je bio zeleznicar. Ali bolje o tome preko maila: martag001@sbb.rs
Imam neku dokumentaciju koju mogu skenirati pa poslati.
Hvala jos jednom na odgovoru.
Petar Beograd

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od ivanjz »

Prvi svetski rat. Železnička stanica Mostar.

http://www.google.com
Prilozi
MostarSt.jpg
MostarSt.jpg (86.66 KiB) Pregledano 1590 puta

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od PECELJ »

Posete Austro-ugarskog cara Franje Josifa Sarajevu 1910.godine :
$ 57 1910 SA.jpg
$ 57 1910 SA.jpg (173.97 KiB) Pregledano 1516 puta
$_57 SA 1910 -1.jpg
$_57 SA 1910 -1.jpg (180.9 KiB) Pregledano 1516 puta
Izvor : ebay

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od ivanjz »

Kanjon reke Neretve u blizini Jablanice u smeru prema Mostaru sa prugom uskog koloseka.

Izvor: ebay

http://www.google.com
Prilozi
Neretva1.jpg
Neretva1.jpg (142.05 KiB) Pregledano 1481 put

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od ivanjz »

Doček francuske delegacije u železničkoj stanici u Mostaru 1929. godine prilikom njenog putovanja za Dubrovnik.

http://www.google.com
Prilozi
Mostar2.jpg
Mostar2.jpg (98.32 KiB) Pregledano 1442 puta

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju