Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8140
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od PECELJ »

Pa od puno neće da boli glava, al od malo .... :D

Inače predhodna fotografija g.ivanjz je snimljena 1930.godine.

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od ivanjz »

Pa i od viška glava može više da zaboli. Preveliki materijal može da zbuni g. PECELJ!

Treba li sada da postavimo sve razglednice stanice u BB i sve fotografije sa Zahečarske pruge iz muzeja železnica?

Moj je koncept bio da ovaj forum daje nešto što nije viđeno, nažalost od toga nije ostalo ništa!

http://www.google.com

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8140
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od PECELJ »

ivanjz piše:Pa i od viška glava može više da zaboli. Preveliki materijal može da zbuni g. PECELJ!

Treba li sada da postavimo sve razglednice stanice u BB i sve fotografije sa Zahečarske pruge iz muzeja železnica?

Moj je koncept bio da ovaj forum daje nešto što nije viđeno, nažalost od toga nije ostalo ništa!

http://www.google.com
Ja na te stvari gledam g.ivanjz, malo drugačije.

Ovo je danas jedini forum u Srbiji koji ozbiljnije tretira uzane pruge u Srbiji i ex-Jugoslaviji.
Ako želimo da privučemo nove i mlađe ljubitelje železnice i damo solidne informacije o nekoj temi, forum mora biti bogat, jer on ne bi trebao biti namenjen samo onima koji su ranije učestvovali na ugašenim forumima i sad ih ne zanima ponavljanje slika, već sede i čekaju da se eventualno nešto novo pojavi.

Zašto sam postavio dosta postova na Zaječarskoj pruzi ?
Prvo sam postavio slike kojih nije bilo na forumu TP. Kada se taj forum ugasio onda sam postavio i njihove slike uvek navodeći "Izvor". Tako je se dobila jedna kompletna informacija o toj pruzi i mislim da je to dobro.

I na kraju, ko god ima bilo kakvu informaciju,tekst, sliku a koja se nije pojavljivala na našem forumu treba da je postavi pa ma koliko toga bilo. Na taj način obogaćujemo naša saznanja i ostavljamo nešto lepo budućim generacijama.

To je neko moje mišljenje koje ne mora biti meritorno.
Voleo bih da čujem i druga mišljenja, jer ćemo svi zajedničkim stavom unaprediti rad ovog foruma.

Srdačan pozdrav g.ivanjz-u i ostalim učesnicima foruma..... !

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od ivanjz »

Vi ste otišli predaleko g.PECELJ. Kako da mi to nešto ostavljamo mlađim generacijam. Da nije malo previše?

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od ivanjz »

Doček Milana Stojadinovića u železničkoj stanici Zenica. U društvu sa ministrom saobraćaja Mehmedom Spahom.

http://www.google.com
Prilozi
MStojadinovicZenica1936.jpg
MStojadinovicZenica1936.jpg (227.13 KiB) Pregledano 1802 puta

zcurak
Pružni radnik
Poruke: 2
Pridružen: 20 Jun 2014, 21:17
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od zcurak »

NOVA KNJIGA ! ! !
BOSANSKE USKOTRAČNE ŽELJEZNICE

KNJIGA KOJA ĆE VAS VRATITI U PROŠLOST BUDEĆI USPOMENE NA NEKADAŠNJEG „ĆIRU“ KOJI JE PRVI ŠIROM OTVORIO VRATA BOSNE PREMA EUROPI

U knjizi je opisana višestoljetna usporedna povijest BiH i Hrvatske, sudbine naroda obje države, ideja o gradnji, eksloataciji i zatvaranju željezničkih pruga koje su bile povezane s hrvatskim prugama. Opisani su povijesni interesi i razlozi gradnje uskotračnih pruga, život i rad ove pruge i njen utjecaj na razvoj Bosne i Hercegovine pa i Hrvatske.
Knjiga obiluje mnogim dokumentima, fotografijama, svjedočenjima, pričama i anegdotama o ovoj željeznici, i stanovništvu koje je živjelo uz prugu od Broda do Doboja i dalje do mora… (napisao željeznički umirovljenik Zvonko Ćurak)

Format knjige je B-5 i 245 stranica teksta, dokumenata, fotografija, nekadašnjih kolodvora, željezničkih objekata, vlakova lokomotiva, vagona, …Knjiga se može naručiti putem mob. 385989832022 ili Mail: curak.zvonko@gmail.com
Knjiga se naručuje na spomenute adrese po cijeni 75,00 kn. (10 eura)…

cvijic
Šef stanice
Poruke: 427
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od cvijic »

zcurak piše:NOVA KNJIGA ! ! !
BOSANSKE USKOTRAČNE ŽELJEZNICE

KNJIGA KOJA ĆE VAS VRATITI U PROŠLOST BUDEĆI USPOMENE NA NEKADAŠNJEG „ĆIRU“ KOJI JE PRVI ŠIROM OTVORIO VRATA BOSNE PREMA EUROPI

U knjizi je opisana višestoljetna usporedna povijest BiH i Hrvatske, sudbine naroda obje države, ideja o gradnji, eksloataciji i zatvaranju željezničkih pruga koje su bile povezane s hrvatskim prugama. Opisani su povijesni interesi i razlozi gradnje uskotračnih pruga, život i rad ove pruge i njen utjecaj na razvoj Bosne i Hercegovine pa i Hrvatske.
Knjiga obiluje mnogim dokumentima, fotografijama, svjedočenjima, pričama i anegdotama o ovoj željeznici, i stanovništvu koje je živjelo uz prugu od Broda do Doboja i dalje do mora… (napisao željeznički umirovljenik Zvonko Ćurak)

Format knjige je B-5 i 245 stranica teksta, dokumenata, fotografija, nekadašnjih kolodvora, željezničkih objekata, vlakova lokomotiva, vagona, …Knjiga se može naručiti putem mob. 385989832022 ili Mail: curak.zvonko@gmail.com
Knjiga se naručuje na spomenute adrese po cijeni 75,00 kn. (10 eura)…
Odlicna stvar.Pozdrav ovim putem gospodinu Zvonku.Mi smo se sretali 70.-tih u Trnjanskoj 11 F. Vas brat Karlo i ja zajedno smo zavrsili skolu u Palmoticevoj.Ja sam poslije nastavio jos godinu dana i zavrsio za prometnika,a Karlo nesto kasnije za strojovodju.Narucujem knjigu vrlo rado.

zcurak
Pružni radnik
Poruke: 2
Pridružen: 20 Jun 2014, 21:17
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od zcurak »

Za g. Cvijić... Knjiga se može kupiti kod Karla u vuči vlakova Zagreb, mob 098499861... Pozdrav

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8140
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od PECELJ »

Po preporuci Konzilijuma foruma za danas mi je predviđen jedan post, što i činim. Originalnost zagarantovana, kvalitet će da vidimo.

Putni prelaz u blizini žel.stanice Nemila :
Nemila-putni prelaz.jpg
Nemila-putni prelaz.jpg (77.69 KiB) Pregledano 1889 puta

dusansr
Desetar pruge
Poruke: 20
Pridružen: 31 Mar 2012, 08:00
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Bosanski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo

Poruka od dusansr »

Samo napred PECELJU. Nista bez Vas. Mrtav forum.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju